image1 image2 image3
Dobieranie biustonoszy

Masz duży biust?
Bezskutecznie szukasz w sklepach swojego rozmiaru?
Twoje biustonosze są niewygodne?
A może nie jesteś pewna, jaki rozmiar jest dla Ciebie właściwy?

Jeśli na przynajmniej jedno pytanie odpowiedziałaś: ,,TAK’’, to dobrze trafiłaś!

Zapraszamy do odwiedzin naszego sklepu na brafitting czyli profesjonalny dobór biustonosza.

Biustonosz dobrze leży jeśli:

Obwód leży poziomo, nie podnosi się na plecach.
Miseczki obejmują całe piersi, fiszbiny okalają je, nie wbijając się w biust w żadnym miejscu, leżą płasko na klatce piersiowej, przylegając na mostku i celują zewnętrznymi końcami mniej więcej w środek pachy.
Nie musisz poprawiać biustonosza w ciągu dnia.

Jak samodzielnie dobrać sobie biustonosz?

Zmierz się miarką krawiecką ścisło pod biustem. Od otrzymanego wyniku odejmij 5cm, a następnie wynik zaokrąglij do najbliższej piątki w dół (czyli np. z mierzenia wyszło 76cm, po odjęciu 5cm mamy 71cm, zaokrąglając w dół otrzymujemy wynik 70). W ten sposób ustalony mamy obwód biustonosza. Dlaczego tak? Miarka w przeciwieństwie do biustonosza nie rozciąga się.
Nowy biustonosz powinien dobrze leżeć zapięty na pierwszą, zewnętrzną haftkę, aby w trakcie używania go mieć możliwość zapięcia go ciaśniej, jak się rozciągnie.

Następnie dobieramy miseczki. Do tego najlepiej posłużyć się tabelą (uwaga na różnice w rozmiarówce biustonoszy brytyjskich i polskich). Mierzymy się w miękkim staniku w biuście. Wynik pomiaru wyszukujemy w tej samej linii, w której znajduje się oznaczenie obwodu, jaki wyszedł z pomiaru.